لوله آتشخوار

لوله آتشخوار چیست

لوله آتشخوار به لوله ای گفته میشود که جهت ساخت مبدل های حرارتی به کار میرود .

لوله های آتشخوار با آلیاژ ST35.8 با توجه به خاصیت خاص مواد تشکیل دهنده گزینه مناسبی جهت انتقال سریع حرارت از جداره لوله به داخل لوله و تسریع در انتقال حرارت به کار میرود . این لوله ها در فضای داخلی مبدل های حرارتی به صورت مبدل مارپیچ برای گرم کردن آب سیال داخل مدار به کار میرود .

این لوله آلیاژی فقط در شرایط تبدیل حرارت به صورت مبدل کاربرد داشته و برخلاف تصور عمومی در صنعت کاربرد نسوز ندارد و در صورتی که داخل لوله سیال آب جریان نداشته باشد با حرارت مشعل لوله های آتشخوار با آلیاژ ST35.8 ،  نمیتواند شرایط مشعل را تحمل نماید .

به عبارتی این آلیاژ فقط در شرایط کاری سیال آب در داخل حرارت از بیرون میبایست مورد استفاده قرار گیرد در غیر این صورت حرارت بافت فولاد را تخریب می نماید .

برخلاف تصور عمومی این آلیاژ فقط برای تبدیل حرارت به کار میرود . و تحت هیچ شرایطی نمیتواند حرارت بیش از ۴۰۰ درجه را تحمل نماید .

لوله‌هایی با استاندارد DIN17175 و شناخته شده با نام لوله ST35.8 مناسب برای لوله های فولادی بدون درز ، از جمله لوله های فولادی مقاوم در برابر حرارت مطابق با استانداردها ، برای ساخت دیگ ها ، لوله ها ، موتور های دیزل ، صنایع شیمیایی ، مخازن تحت فشار و تجهیزات ، برای کار تا ۶۰۰ درجه سانتیگراد و تحمل فشارهای بالا به طور همزمان کاربرد دارد.

بطور کلی ، و به بیانی ساده تر ، لوله آتشخوار ، به لوله هایی گفته میشود که تحمل فشار بالای معاینات و حرارت بالا را دارا بوده و این ویژگی ، تنها به دلیل نوع جنس آلیاژ به کار رفته در این لوله است .

بر اساس استانداردی که در این لوله وجود دارد ، حداقل حرارت متحمل شده توسط لوله آتشخوار ، ۴۵۰ درجه سانتی گراد است .

فرآیند تولید :

لوله های با این استاندارد باید با نورد گرم یا نورد سرد ، فشار بالا ، طراحی گرم یا سرد ساخته شوند.

فولاد مورد استفاده برای لوله باید توسط یک فرآیند دمیدن اکسیژن ، یک کوره بخار باز یا یک کوره الکتریکی ساخته شود.

ویژگی های مکانیکی

استاندارد: DIN17175

نام: لوله بویلر بدون درز  DIN17175، لوله دیگ بخار DIN17175 ST35.8 ، لوله بویلر DIN17175 ST45.8 لوله بدون درز DIN17175 15Mo3، لوله بدون درز DIN17175 13CrMo44، لوله بدون درز DIN17175 10CrMo910

ضخامت: ۱۹mm-350mm

شکل: گرد

نوع تولید: نورد سرد یا نورد گرم

طول: طول برابر با درخواست مشتری می باشد .

گرید: ST35.8، ST45.8،  ۱۵Mo3،  ۱۳CrMo44، ۱۰CrMo910

عملیات جوشکاری در لوله آتشخوار

عملیات جوشکاری در لوله های آتشخوار ، مبنی بر این شروط است که اگر چهت اتصال این لوله ها نیازی به جوشکاری باشد ، عملیات حرارت دهی صورت میپذیرد که بر اساس استاندارد ، میبایست به مدت یک ربع یا برابر با ۱۵ دقیقه عملیات حرارت دهی انجام شود که این حرارت باید در درجه های ۵۲۰ الی ۶۰۰ درجه سانتی گراد قرار گیرد .

کشور های تولید کننده لوله های آتشخوار

کشور هایی که این لوله پرقردت را تولید میکنند ، عبارتند از : کشور رومانی ، اروپای غربی ، چین ، روس و اروپای شرقی ، و قابل ذکر است که این نوع لوله ها ، در آزمایش و آنالیز هایی که نشان دهنده طی کردن مراحل فشار و حرارت بالا هستند ، مورد قبول واقع شده اند و دارای گواهینامه آنالیزبوده و در ضخامت و قطر های مختلف تولید میشوند .

شایان ذکر است که لوله های متفرقه ای در بازار موجود است که به علت ضخامت کم و بی کیفیتی ، و عدم تحمل در برابر فشار و حرارت ، دچار خرابی و ترکیدگی و پوسیدگی میشوند که به مراتب موجب ضرر و زیان مالی میگردند ، در خرید لوله بسیار دقت کنید ، مشاوران مهزیار فولاد صنعت شما را در خرید این نئع لوله های آلیاژی یاری خواهند کرد .

معرفی آلیاژ های مختلف لوله آتشخوار

لوله های آتشخوار، بعلت داشتن نوع آلیاژ های مختلف ، به دسته های مختلفی تقسیم میشوند که در ذیل قید شده :

  • لوله آتشخوار ۱٫۰۳۰۵ که با استاندارد DIN17175  ST35.8 مطابقت دارد
  • لوله آتشخوار ۱/۰۴۰۵ که با استاندارد DIN17175,DIN2448  ST45.8 مطابقت دارد
  • لوله آتشخوار ۱/۰۳۰۵ که با استاندارد DIN17175 , و ASME SA 192 مطابقت دارد
  • لوله آتشخوار ۱/۰۳۰۵ که با استاندارد ASTM A179 Boiler Tube مطابقت دارد

معرفی و مشخصات فنی انواع لوله های آتشخوار

۱٫لوله آتشخوار ۱٫۰۳۰۵ که با استاندارد DIN17175  ST35.8

ترکیبات : ۰٫۱۷ و ۰٫۱۹ درصد کربن ، ۰٫۵۵ درصد الی ۰٫۸۰ درصد منگنز ، توان تحمل تا ۵۸۵ در جه سانتی گراد حرارت به صورت غیر مستقیم ، و همچنین انتقال معاینات از داخل لوله و یا سطح لوله تا ۲۵ دفعه .

۲٫لوله آتشخوار ۱/۰۳۰۵ که با استاندارد DIN17175 , و ASME SA 192

ترکیبات : ۰٫۱۸ الی ۰٫۲۰ درصد کربن ، ۰٫۴۵ الی ۰٫۷۰ درصد منگنز ، و همچنین تحمل انتقال حرارت تا دمای ۵۵۰ درجه سانتی گراد  بصورت غیر مستقیم بوده ، این لوله میتواند انتقال معاینات با فشار بالا را از روی سطح لوله تا ۲۷ دفعه تحمل کند .

۳٫لوله آتشخوار ۱/۰۴۰۵ که با استاندارد DIN17175,DIN2448  ST45.8

درصد کربن : ۰٫۲۰ الی ۰٫۲۲ درصد ، درصد منگنز موجود در این نوع لوله آلیاژی : ۰٫۵۵ الی ۰٫۶۵ درصد ، تخمل حرارت غیر مستقیم : تحمل تا ۵۳۵ درجه سانتی گراد ، این لوله تحمل فشار عبور مایعات با حرارت بالا از داخل لوله ، و همچنین فشار مایعات از سطح لوله را تا ۳۰ بار دارد .

۴٫لوله آتشخوار ۱/۰۳۰۵ که با استاندارد ASTM A179 Boiler Tube

عنصر کربن : ۱۶ الی ۱۸ صدم درصد  ، عنصر منگنز : ۵۰ الی ۷۰ صدم درصد ، میتواند بیشترین کارایی را در انواع مبدل های حرارتی داشته باشد ، توان انتقال حرارت تا ۵۳۰ درجه سانتی گراد در قالب مایعات ، و در حین عبور مایعات با این درجه حرارت ، فشار را به میزان ۱۵ بار تحمل می کند . ایجاد خمیدگی تا ۱۸۰ درجه  ، و نکته ی قابل توجه ، این است که این لوله ، به دلیل درصد کربن کمتری که دارد ، قابلیت نرمش در برش کردن را دارد .

سایز های لوله آتشخوار

همانطور که میدانید ، تمامی لوله ، در سایز ها و ضخامت های مختلفی تولید میشوند ، در اینجا ما قصد داریم به سایز های لوله های آتشخوار اشاره کنیم :

سایز های لوله های آتشخوار ، عبارتند از : ۲۵/۴ – ۳۱/۸ – ۳۸ – ۴۴٫۵ – ۵۰٫۸ – ۶۰/۳ – ۵۷ – ۶۳/۵ – ۷۶/۱ .

استاندارد لوله آتشخوار

فولاد ۱۷Mn4 که با استاندارد DIN 17175
لوله قید شده ، را میتوان به عنوان یکی از فولاد های آتش خوار یاد کرد ، قابل ذکر است ترکیبات شیمیایی این لوله : ۲۰ صدم درصد کربن ، ۹۰ الی ۱۲۵ صدم درصد منگنز ، که توان تحمل فشار حرارتی آن تا ۵۸۵ درجه سانتی گراد است ، و این قابلیت را دارد که تا ۲۰ بار فشار حرارتی را تحمل کند .

لوله آتشخوار ST35.8

این لوله ها ، در ساخت دیگ بخار تبدیل حرارتی نقش بسیار موثری داشته و در جاهایی که فشار و حرارت همزمان باهم وجود داشته باشد ، مورد استفاده قرار میگیرد ، این لوله ، حرارت ۴۵۰ درجه سانتی گراد را متحمل شده و فشار میعانات را تا ۳۲ اتمسفر ( برای لوله هایی که دارای قطر ۶۴ میلیمتر به بالا ) و ۸۰ اتمسفر ( برای لوله هایی که دارای قطر کمتر ) هستند ، متحمل میشوند .

استاندارد این لوله برابر با DIN 2448  بوده و تحت این استاندارد تولید میشوند ، شایان ذکر است در صورت نیاز به جوشکاری ، به مدت یک ربع یا ۱۵ دقیقه این لوله ها باید با درجه ۵۲۰ الی ۶۰۰ درجه سانتی گراد در عملیات حرارتی قرار گیرند .

 

لوله اتشخوار

شرکت دانیال فولاد صنعت یک نام فعال در زمینه عرضه و تامین محصولات لوله‌ای فلزی است. ما همه محصولات خود را با دقت بسیار تامین می‌کنیم،. لوله ST35.8 یکی از محصولات با تقاضای بالای ما در زمینه صنعتی است چون این لوله‌ها دارای مقاومت در دما و فشار بالا هستند.

از دلایل تقاضای زیاد لوله های DIN17175 ST35.8 از صنایع مختلف و بسیاری از مشتریان دیگر این است که در نصب دیگ و ساخت مخازن بسیار مفید است. اشکال موجود شامل لوله های گرد ، مربع ، مستطیل ، بیضوی و غیره است .

لوله های فولادی مقاوم در برابر حرارت DIN17175 ما در صنعت دیگ بخار استفاده می شود. آنها در تاسیسات دیگ بخار ، سازه های مخزن و کاربردهای لوله کشی با فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرند زیرا به راحتی می توانند در برابر دمای بالا و شرایط کار با فشار زیاد مقاومت کنند. صنایع مختلف دیگری که دارای ارزش بسیار بالایی هستند عبارتند از: صنعت الکترونیک ، صنایع شیمیایی ، صابون ، صنعت هوافضا ، صنایع غذایی ، صنعت قند و صنعت فولاد.

با استفاده از فناوری پیشرفته و کارشناسان ما ، می توانیم به راحتی لوله DIN17175 ST35.8 با بالاترین کیفیت را عرضه کنیم. ما می توانیم به مشتریان خود اطمینان دهیم که محصولات ما بسیار با دوام ، کارآمد و با قیمت های بسیار مناسب در دسترس خواهند بود. اکنون میتوانید با شماره زیر با ما در تماس باشید .

خرید ، فروش و قیمت روزانه انواع لوله های آتشخوار با آلیاژ ST35.8  مانیسمان روسی و چینی موجود در انبار تهران .
سایز های موجود :

۱- قطر خارجی ۴۴٫۵  ضخامت ۳٫۲ میل
۲- قطر خارجی ۴۸ ضخامت ۳٫۲ میل
۳- قطر خارجی ۵۱ ضخامت ۳٫۲ میل
۴- قطر خارجی ۵۷ ضخامت ۳٫۲ میل
۵- قطر خارجی ۶۰٫۳ ضخامت ۳٫۲ میل
۶- قطر خارجی ۶۰٫۳ ضخامت ۳٫۵ میل
۷- قطر خارجی ۶۳٫۵ ضخامت ۳٫۲ میل
۸- قطر خارجی ۶۳٫۵ ضخامت ۳٫۶ میل
۹- قطر خارجی ۷۶ ضخامت ۳٫۲ میل
۱۰- قطر خارجی ۸۹  ضخامت ۳٫۲ میل
۱۱- قطر خارجی ۱۱۴ ضخامت ۴ میل

(برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت محصولات با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button