میلگرد فولادی

شکستن میلگردها هنگام خمش در هنگام ساخت بتن آرمه

۲٫۲٫۱ شرح شکست

میلگردها به قطر ۱۰ میلی متر (قطر) در حین ساخت و ساز به طور دستی خم می شوند (شکل ۴٫۴). این میلگردها در ساختار آرماتور بتن مورد استفاده قرار می گرفتند. مشخصات میلگرد IS 1786 درجه بود [۴].

 

 

برای بارگیری کامل تصویر وارد شوید

شکل ۴٫۴٫ عدم خرابی در محل ساخت و ساز.

 

الف) میلگردهای شکسته شده هنگام خمش ، (ب) منبر برای خم کردن میلگردها در هنگام ساخت.

 

۲٫۲٫۲ تحقیق

برای کشف علت اصلی شکستگی ، قطعاتی از شکاف میلگردها (که اینجا “نقص” نامیده می شوند) از سایت جمع آوری شدند. برخی از نمونه های میلگرد خوب ، که ترک خوردگی یا شکستن ندارند ، برای مقایسه نیز جمع آوری شده است. ترکیب شیمیایی (جدول ۴٫۴) از نمونه میلگرد مطابق با مشخصات IS1786 Fe500D [4]. تجزیه و تحلیل نشان داد که میکروآلیاژ در ریبارها. خصوصیات کششی (جدول ۴٫۵) از میلگردها با مشخصات مطابقت دارند (YS 500 MPa min به عنوان IS1786 Fe500D) ، اما مقدار مقاومت به طور قابل توجهی بالاتر از حداقل مقدار مشخص شده برای نمونه معیوب بود. مشخصات ذکر شده فقط مقدار قدرت عملکرد ۵۰۰ مگاپاسکال در دقیقه را نشان می دهد ، در حالی که مقدار متوسط ​​مقاومت برای میلگرد معیوب ۷۰۴ مگاپاسکال و میلگرد خوب ۵۸۸ مگاپاسکال بود. بنابراین استحکام عملکرد میلگرد معیوب به طور معنی داری (۸/۴۰ درصد) بالاتر از حداقل مقدار مشخص شده بود ، در حالی که برای نمونه خوب فقط ۶/۱۷ درصد بود. علاوه بر این ، شکل پذیری نمونه خوب (۲۷٪) نسبت به نمونه معیوب (۱۵٪) کاملاً بالاتر بود.

 

جدول ۴٫۴٫ تجزیه و تحلیل شیمیایی (درصد وزنی) از نمونه های Rebar

 

نمونه C Mn S P Si Cr B

مشخصات IS 1786 Fe500D [4] 0.25 حداکثر ۰٫۰۴ حداکثر ۰٫۰۴ حداکثر

جدول ۴٫۵٫ خواص کششی نمونه های Rebar

 

نمونه کشیدن YS (MPa) UTS (MPa) (٪)

نقص ۷۰۴ ۹۳۳ ۱۵

خوب ۵۸۸ ۶۹۰ ۲۶٫۶

مشخصات IS 1786 Fe500D [4] 500 دقیقه ۵۵۰ دقیقه ۱۸ دقیقه

نمونه های معاینه ریزساختاری هم از نقص و هم از نمونه های خوب تهیه شده است. ریزساختار در هسته نمونه خوب ، یک ساختار فریت-مروارید را نشان داد (شکل ۴٫۵A) ، که طبیعی برای میلگرد برای انتقال چقرمگی یا شکل پذیری طبیعی است. اما ریزساختار نمونه میلگرد معیوب در هسته (شکل ۴٫۵B) وجود فازهای سخت (محصولات دگرگونی درجه حرارت پایین مانند مارتنزیت) با فریت مرز دانه را نشان داد. نمونه معیوب با معرف لاپرا [۱ درصد وزنی٪ محلول متابولیت سولفات سدیم (Na2S2O5) به محلول ۴٪ اسید پیکریک٪ وزنی (C6H2 (NO2) 3OH) در الکل اتیل ، در ۱: ۱ جلد شد. نسبت] برای شناسایی فازهایی که نشان دهنده وجود مارتنزیت به عنوان فاز سفید و فریت به عنوان قهوه ای است (شکل ۴٫۶). علاوه بر این ، میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) برای بررسی مراحل سخت انجام شد. تصاویر SEM (شکل ۴٫۷) وجود مارتنزیت را نشان داد ، که به استحکام بالاتر و انعطاف پذیری پایین میلگرد معیوب کمک می کرد. سختی در هسته میلگرد معیوب ۴۰۰-۴۳۰ HV بود ، در حالی که میلگرد خوب ۲۰۰-۲۳۰ HV بود. سختی بالاتر میلگرد معیوب نتیجه ناهنجاری ریزساختاری آن ، یعنی حضور مارتنزیت فاز سخت بود. برای خنثی بودن و همچنین نمونه های میلگرد خوب ، تست های خم و ریجند انجام شد. اگرچه آزمایش مجدد نمونه خوب رضایت بخش بود ، اما برای نمونه معیوب شکست خورد.

 

۸٫۲٫۱ توانبخشی با میلگردهای پلیمری تقویت شده با فیبر
میلگرد فولادی در بتن مسلح دارای یک ضعف اساسی است. در معرض خوردگی (اکسیداسیون) در معرض نمک ، مواد شیمیایی یا رطوبت قرار دارد. به دلیل خوردگی فولاد ، به دلیل تورم و افزایش بار کششی روی میلگرد ، بتن شروع به ترک خوردگی و پاشش می کند. این به نوبه خود ، باعث باز شدن دریچه هایی می شود که به زوال سریع بتن منجر می شود که می توان با استفاده از میلگردهای FRP تعبیه شده در سازه های بتونی تخریب شد. مهمتر از همه ، میلگرد کامپوزیت دچار خوردگی نخواهد شد ، به این معنی که برای غوطه وری دوره ای و طولانی مدت در آب شیرین برای برنامه هایی مانند دیوارهای نگهدارنده ، اسکله ها ، عرشه ها و کانال ها ایده آل است. همچنین در مقابل نمک راه و سایر مواد شیمیایی مقاوم است و در عین حال نگهداری کمتری برای سازه هایی از قبیل راه های جاده ای و پل ها باعث دوام بیشتر آن می شود. مزیت دیگر این است که استحکام کششی میلگرد FRP معمولاً ۱٫۵-۲ برابر بیشتر از فولاد است. این یک تعادل خوب با مقاومت فشاری بالا بتن ایجاد می کند. اگرچه هزینه اولیه میلگرد کامپوزیت به طور کلی بالاتر از میلگرد فولادی استاندارد است و تقریبا قابل مقایسه با میلگرد فولادی با روکش اپوکسی است ، اما وقتی بر اساس هزینه چرخه عمر (LCC) در نظر گرفته شود ، می تواند کاملاً اقتصادی باشد (Malnati، ۲۰۱۱). در مقابل با فولاد ، هنوز هیچ استانداردی برای مشخصات سطح میله های FRP وجود ندارد. بنابراین ، تعیین خصوصیات پیوند رینگهای تجاری غیر استاندارد از ضروریات کاربردهای عملی آنهاست ، زیرا این امر بر مکانیسم انتقال بار بین آرماتور و بتن تأثیر می گذارد.

خوردگی بتن سازه
Branko N. Popov ، در مهندسی خوردگی ، ۲۰۱۵

۱۲٫۲٫۲ استحکام سطح با دی اکسید کربن
خوردگی میلگرد در بتن در دو مرحله در نظر گرفته می شود [۸]. مرحله اول با احداث سازه آغاز می شود و با جدا شدن گونه ها به تقویت ، با شروع خوردگی خاتمه می یابد. مرحله دوم خوردگی فعال است که ساختار را از بین می برد. کنترل خوردگی میلگرد در این مرحله بسیار دشوار است. خوردگی فیلم غیرفعال هنگامی آغاز می شود که محلول منافذ موضعی در رابط بتن-میلگرد به دلیل وجود دی اکسید کربن اتمسفر (کربناتاسیون) یا نفوذ کلرید در زیر رابط بتن-میلگرد کمتر از pH غیرفعال شود. مکانیسم زیر فرایند کربناتیو را کنترل می کند:

(۱۲٫۱۴)
تشکیل اسید کربنیک pH محلول منافذ موضعی را از ۱۴ به ۸ ases کاهش می دهد. این پاییز باعث تخریب فیلم اکسید هیدراته هیدراته منفعل و تشکیل کربنات کلسیم هیدراته می شود:

(۱۲٫۱۵)
(۱۲٫۱۶)
هنگامی که Ca (OH) 2 با اسید کربنیک خنثی می شود ، pH به ۸ کاهش می یابد. در این pH ، خوردگی میلگرد با تشکیل زنگ متخلخل فعال می شود که باعث انبساط داخلی ، آسیب و درنهایت ایجاد جوش می شود.

 

پیوند بین میله های تقویت کننده و بتن اطراف آن یکی از مکانیسم های مهم تأثیرگذار بر رفتار ساختاری پلیمرهای تقویت شده با الیاف (FRP) است که سازه های بتونی تقویت شده با آن هستند. در این فصل ، مطالعات تجربی و عددی در مورد مکانیزم پیوند بین میلگردهای FRP و بتن در تیرهای بتونی تقویت شده با FRP ارائه شده است. پرتوهای بتونی تقویت شده با سه نوع میلگرد FRP با سطوح میلگردهای مختلف تحت بارهای خمشی چهار نقطه ای برای بررسی تأثیر انواع و شرایط سطح میلگردهای FRP بر رفتار باند لغزنده تیرهای بتونی مسلح مورد آزمایش قرار گرفتند. یک مدل عنصر محدود جدید که اخیراً توسط نویسندگان توسعه یافته و تأیید شده است ، برای بررسی عددی رفتار باریک لغزش تیرهای بتونی تقویت شده با FRP و تأثیر سطوح میلگردهای مختلف و انواع میلگردهای مختلف بر رفتار باند لغزش مورد استفاده قرار گرفت. یافته های تحقیق نتیجه گیری شده است.

تخریب محیط زیست بتن آرمه
نیل برک ، در کتاب راهنمای تخریب محیط زیست از مواد (ویرایش دوم) ، ۲۰۱۲

۱۱٫۷ پوشش های میلگرد
پوشش های میلگرد که اکنون در مقیاس بزرگ تجاری استفاده می شود اپوکسی و روی هستند. اپوکسی به عنوان مانعی برای کلریدها عمل می کند ، و روی (میلگردهای گالوانیزه) هم مانع و هم آند قربانی را فراهم می کند.

فولاد پوشیده از اپوکسی در ایالات متحده بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. استانداردهای ASTM [ASTM A 775 / A 775M و D 3963 / D 3963M] برای اطمینان از عملکرد خوب در دسترس هستند. این استانداردها برای تعداد روزهای تعطیل (نقص های کوچک غیر قابل مشاهده) ، محل مجاز تعمیر ، رسیدگی و عملکرد پوشش شرایط را تعیین می کند. مطالعات بیشماری انجام شده است که نشان دهنده عملکرد بهتر در مقابل کنترل های فولادی سیاه است. ۵۱ با این وجود ، چندین مورد از این مطالعات نشان می دهد که خوردگی با گذشت زمان ممکن است رخ دهد ، و این که در هنگام قرار دادن و استحکام بتن می توان این پوشش را خراب کرد. قسمت های آسیب دیده از پوشش می تواند محل شروع برای خوردگی باشد. بهترین عملکرد زمانی حاصل می شود که تمام فولاد با روکش اپوکسی باشد ، که از نسبت های بزرگ کاتد به آند جلوگیری می کند.

میلگردهای گالوانیزه بیشتر در خارج از ایالات متحده استفاده می شوند. یک استاندارد ASTM قابل اجرا [ASTM A 776 / A 776M] وجود دارد. به طور کلی ، ضخامت روکش طول عمر کلی را تعیین می کند ، با روکش های ضخیم تر عملکرد بهتری دارند.

تخریب محیط زیست بتن آرمه
نیل برک ، در کتاب راهنمای تخریب محیط زیست از مواد (ویرایش سوم) ، ۲۰۱۸

۱۲٫۷ پوشش Rebar
پوشش های میلگرد که اکنون در مقیاس بزرگ تجاری استفاده می شود اپوکسی و روی هستند. اپوکسی به عنوان مانعی برای کلریدها عمل می کند ، و روی (میلگردهای گالوانیزه) هم مانع و هم آند قربانی را فراهم می کند.

فولاد پوشیده از اپوکسی در ایالات متحده بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. استانداردهای ASTM [ASTM A 775 / A 775M و D 3963 / D 3963M] برای اطمینان از عملکرد خوب در دسترس هستند. این استانداردها برای تعداد تعطیلات (نقص های کوچک غیر قابل مشاهده) ، منطقه مجاز تعمیر ، رسیدگی و عملکرد پوشش شرایط را تعیین می کند. مطالعات بیشماری انجام شده است که نشان دهنده بهبود عملکرد در مقابل کنترل های فولادی سیاه است. با این وجود ، چندین مورد از این مطالعات نشان می دهد که خوردگی با گذشت زمان ممکن است رخ دهد ، و این که در هنگام قرار دادن و استحکام بتن می توان این پوشش آسیب دید. قسمت های آسیب دیده از پوشش می تواند محل شروع برای خوردگی باشد. بهترین عملکرد زمانی حاصل می شود که تمام فولاد با روکش اپوکسی باشد ، که از نسبت های بزرگ کاتد به آند جلوگیری می کند.

میلگردهای گالوانیزه بیشتر در خارج از ایالات متحده استفاده می شوند. یک استاندارد ASTM قابل اجرا [ASTM A 776 / A 776 M] وجود دارد. چندین مقاله وجود دارد که عملکرد مستند سازی در آزمون ها را نشان می دهد (Yeomans، ۱۹۸۷، ۱۹۹۳؛ Treadaway et al.، ۱۹۸۰). به طور کلی ، ضخامت پوشش عمر کلی را تعیین می کند ، با روکش های ضخیم تر عملکرد بهتری دارند.

کاهش اکسیژن بر روی آلیاژهای منفعل و غنی از کروم برای تقویت بتن
Alberto A. Sagüés ، … Patrik Schmuki ، در انفعال فلزات و نیمه هادی ها و خصوصیات لایه های نازک اکسید ، ۲۰۰۶

۱٫ معرفی
آرماتور فولادی در بتن به دلیل تماس با آب منافذ بسیار قلیایی (pH> 12.5 ~) منفعل باقی می ماند. آلودگی یون کلرید بالاتر از یک مقدار آستانه می تواند باعث تقویت خوردگی آرماتور موضعی شود ، جایی که بیشتر واکنش کاتدیک کاهش اکسیژن در سطوح اطراف فولاد منفعل است [۱]. فولادهای ضد زنگ و سایر کربنهای حاوی کروم آستانه شروع خوردگی بالاتری دارند و بجای فولاد ساده در بتن تحت شرایط سرویس تهاجمی بطور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند [۲]. فایده اضافی استفاده از فولادهای Cr این است که ، برای یک قطبش قطبش کاتدی مشخص ، سرعت واکنش اکسیژن می تواند به طور قابل توجهی پایین تر از فولاد ساده باشد [۳] که در نتیجه کاهش شدت خوردگی موضعی باید در نهایت شروع شود. با این حال ، اطلاعات کمی در مورد مکانیسم مسئول این کاهش و وابستگی آن به محتوای آلیاژی در دسترس است. حدس زده شده که [۳] کاهش سرعت واکنش کاتدیک نشان دهنده رسانایی کاهش می یابد

 

برای کاربردهای نازک (۳ ″ یا کمتر) مانند روکش های روی بتن یا نی نی نی ، تقویت به صورت پارچه سیم جوش داده شده یا سیم گچ کاری توصیه می شود. مش سیم توسعه و عمق ترک ناشی از تنش و تنش دما را محدود می کند.

برای تولید دیواره های یکنواخت ، آرماتور باید طراحی و تنظیم شود تا کمترین تداخل در محل قرارگیری PISE ایجاد شود. به طور معمول از هیچ نوار بزرگتر از قطر ۵/۸ ((میلگرد شماره ۵) استفاده نمی شود. در صورت نیاز به اندازه های بزرگتر ، طراحی فوق العاده ای باید در پوشش مناسب آنها با PISE انجام شود. در همه موارد ، تقویت کننده باید به اندازه ، فاصله و چیدمان تنظیم شود تا محل قرارگیری PISE و تسهیل در توسعه حفره ها یا سایه زنی به حداقل برسد. میله های قفل شده باید حداقل سه برابر قطر میله فاصله داشته باشند. برای اکثر برنامه های PISE معمولاً یک لایه تقویت کننده کافی است. در صورت مشخص شدن لایه های اضافی ، فاصله و قرارگیری میله ها باید امکان نفوذ در PISE به عمیق ترین شکاف ها را فراهم کند. حداقل پوشش روی تقویت باید با مشخصات شغلی مطابقت داشته باشد ، اما هرگز نباید از ۲ less کمتر باشد.

آرماتور باید کاملاً محکم باشد تا از حرکت یا انحراف آن جلوگیری شود. ارتعاشات موجود در فولاد تقویت کننده می تواند باعث افتادگی و افتادگی شود ، استحکام در محل را کاهش داده و بر کیفیت آرایشی PISE تأثیر منفی بگذارد. آرماتور باید عاری از روغن ، زنگ زدگی ، خاک یا هر ماده ای باشد که می تواند اتصال خوبی را مختل کند.

۱۵٫۴٫۱ لیدرها ، سخت افزارها و مجرای داخلی
لبه های چوبی یا فولادی ، سخت افزاری مانند پیچ ​​و مهره های J ، براکت های پرتو ، لنگرهای پرولین و تسمه ها یا مجراها ، تعقیب ، جعبه های برقی و اتصالات لوله کشی ممکن است به طور مستقیم در دیوارهای PISE نصب شوند. در هر صورت ، دستگاه های تعبیه شده باید قبل از نصب به طور ایمن در محل خود چسبانده شوند تا از حرکت یا عدم سوء استفاده در اثر نیروی ضربه جلوگیری شود. جعبه های برقی و انتهای لوله کشی باید از نوار بسته شده یا در غیر این صورت در مقابل پر شدن از پوشش اضافی محافظت شوند. نخهای در معرض پیچ و مهره باید نوار یا آستین باشد. خطوط لوله و لوله کشی باید نصب شود تا حداقل ۳ پوشش را فراهم کند.

بتن تقویت شده با فیبر
Giovanni Plizzari ، Sidney Mindess ، در تحولات در فرمولاسیون و تقویت بتن (چاپ دوم) ، ۲۰۱۹

۱۱٫۳٫۳ تقویت بهینه
میلگردهای معمولی مطمئناً بهترین تقویت کننده برای تنش های موضعی هستند ، در حالی که الیاف بهترین تقویت کننده برای تنش های پراکنده هستند (Di Prisco، Plizzari، & Vandewalle، ۲۰۱۴). از آنجا که در عناصر ساختاری هم تنشهای توزیع شده و هم موضعی وجود دارد ، بهینه سازی ساختاری به طور کلی نیاز به استفاده از ترکیبی از میلگردها و الیاف دارد. این بدان معنی است که می توان از تقویت فیبر فقط استفاده کرد ، اما برای مقاومت در برابر فشارهای زیاد که فقط در مناطق کوچک عمل می کنند باید مقدار الیاف به طور قابل توجهی در کل ساختار افزایش یابد. این معمولاً منجر به مقدار بیشتری از آرماتورهای بیشتر در مقایسه با محلولهای جایگزین مبتنی بر ترکیبی از الیاف و میلگردها می شود ، در اینجا به عنوان بتن مسلح ترکیبی (HRC) تعریف شده است (Chiaia، Fantilli، & Vallini، ۲۰۰۹؛ Facconi، Minelli، & Plizzari ، ۲۰۱۶؛ Mobasher، Yao، & Soranakom، ۲۰۱۵؛ Tiberti، Minelli، & Plizzari، ۲۰۱۴؛ Vandewalle، ۲۰۰۰). علاوه بر این ، لازم به ذکر است که استفاده از محتوای فیبر بالا برای مقاومت در برابر فشار زیاد ممکن است باعث از بین رفتن کارایی و فشردگی FRC شود که منجر به کاهش احتمالی خواص کششی مواد می شود.

بررسی مهار خوردگی فولاد کربن در محلول قلیایی با استفاده از EIS
جیانی رندلی ، … المر پرز ، در انفعال فلزات و نیمه هادی ها و خصوصیات لایه های اکسید نازک ، ۲۰۰۶

۱٫ معرفی
فولاد آرماتورها در بتن به دلیل قلیایی بودن زیاد بتن معمولاً منفعل می شوند. با این حال ، این فیلم عمدتاً با دو شرط خاص می تواند از بین برود: کربن کردن بتن و حضور کلریدها در سطح فلز. اولی باعث کاهش pH بتن و تغییر وضعیت فولاد از منفعل به فعال می شود ، در حالی که دومی باعث تجزیه محلی موضعی از فیلم منفعل می شود و چاله هایی روی سطح فلز ایجاد می شود. در بیشتر موارد استفاده از بتن با کیفیت بالا و پوشش مناسب برای جلوگیری از خوردگی کافی است. روشهای پیشگیری اضافی می تواند در شرایط شدید محیطی یا در شرایطی که سازه ها به یک سرویس بسیار طولانی نیاز دارند ، استفاده شود. در بین این روش ها ، مهار کننده های خوردگی به دلیل کم هزینه بودن و استفاده آسان از آن بسیار جذاب هستند [۲]. مکانیسم جذب ، بازده ، چگونگی تأثیر آنها بر آستانه کلرید ، خاصیت مهاری مواد مختلف مورد مطالعه قرار گرفته است. اما نتایج بحث برانگیز به دست آمد [۳-۸]. در این مقاله به طور اختصاصی با سه ماده آلی مختلف و مخلوطهای آنها به منظور تحلیل اینکه آیا می توانند اثرات خوردگی ناشی از کلرید در محلول منافذ بتن شبیه سازی شده و چگونگی تعامل آنها با لایه غیرفعال را به حداقل برسانند ، می پردازد. این مواد دو اسید کربوکسیلیک ، بی کربوکسیلات (CA) بودند

 

میلگرد آژدارجان یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران نگه داشتن ماهی ذخیره شده است (بتن) می توانید با استفاده از این فرصت همکاری کنید. فولادی که به این هدف در اختیار شما قرار گرفته است ، باتن آرمه به کارفرمایان به شکل سیم یا میلگردی و فولاد ، میلگرد نامگذاری شده است. این ویژگی را می توان از ویژگی های فولاد ساختمانی نظیر نیمرخنده {\ displaystyle I} I شکل ، ناودانی یا قوطی برای مسلح کردن بتنب استفاده کنید. در آستانه تصمیم گیری برای محافظت از فولاد در بتن استرالیا ، با هدف گرفتن از آژیر در مورد مأموریت و مأموریت دادن به مأموریت و تصمیم گیری برای دسترسی به سطح زیر ، به عنوان مدیر ارشد و امکان پذیر است.

نامهای احتمالی: آرماتورهای عرضی که می توانند در حد مجاز برش و حلال به دور آرماتورهای طولی و واقع در شناژها توزیع خاموت [۱] نامگذاری کنند. [۲]

از آرماتوربندی به تصمیم گیری ساختن ، تمرکز ، پل ، سد و… به شما کمک می کند ، آرماتوربند با بستن میلگردها را به هم متصل کنید و آن را به عنوان یک مادر دوست داشته باشید. امکان بستن میلگرد و خم کردن نوک میلگرد امری ضروری است.

برای این که شما بتوانید اجازه دهید گی آرماتورهای طولی در اختیار کمانش ، تحویل گرفتن برشی و اجازه دادن به سفر از خاموت استفاده کنید. قطر خاموت و فریضه می توانید با اجازه دادن به این طرح وارده طراحی و محاسبه کنید. با توجه به اینکه می توانیم با سرعت بیشتری دسترسی داشته باشید ، آرماتورها در حد رطوبت و قدرت گرفتن از آرماتورها در مورد وقوع آتش سوزی و امکان اجرای بیشتر از حد ، می توانید از بینندگان خود استفاده کنید.

این قانون محاسباتی مهم میلگرد
قدرت تسلیم
محدودیت آن را محدود کنید و بار دیگر تغییر ندهید و طول عمر آن را افزایش داده و به شما امکان پذیر می کند و شما را قادر می سازد و با \ displaystyle fy} {\ displaystyle fy} نمایش نماینده. دو عامل استحکام کششی و تنش تسلیم میلگرد از خدمات بسیار مهم و تأثیرگذاری برادر میلگرد است.

اسپیسر میلگرد
استاندارد واقعی: اسپیسر میلگرد
فضاساز میلگرد که در اصطلاح اسپیسر نامگذاری شده است قطعه ای فلزی ، بتنی ، چوبی و یا پلاستیکی را که می توانید در قالب قالب بتن و میلگرد و یا بین میلگردها را انتخاب کنید ، نیز پیدا کنید. هدف از نصب اسپیسر در فضای داخلی میلگرد وقبل ، ویا بین میلگردها ، صاحب نظر از جابجایی میلگردها حین بتنالی و در مقام عواقب می توانند از این طریق استفاده کنند. این قطعه با تأمین ضخامت مشاهده بتن در میلگرد ، در حقیقت از بین بردن غذای خورشید به آرماتور می توانید به مدت طولانی و عمر طولانی بتن و میلگرد را تغییر دهید. اگر می توانید از این طریق استفاده کنید ، می توانید با استفاده از انواع مختلفی از اسپانیر مقرون به شما بگویم و شما می توانید از بین ببرید. در ادامه پیشنهاد شما را با استفاده از این محصول و مزایا و معایب هریک ارائه می دهد.

کنترل کششی
استاندارد واقعی: مجاز کششی
حد اکثر محافظت کششی یا تنش گسیختگی ، از تقاضای حداقل مکزیک بارگیری شده در آزمایشگاه آزمایشگاه ذخیره شده ، دستگیری شما را تغییر داده است. [۳]

طبقه‌بندی فولاد میلگرد
در ارسال های فولاد میلگرد با محدودیت های متافوتی تولید شده تواناتر و در هر حد و اندازه گیری می توانید با مراجعه به خواص مکانیکی فولادها بتوانید. در ایران قسمت نهایی فولادهای میلگرد که توسط کارخانه ذوبول اصفهان تولید شده توانا با هدایت روسی مطابقت است. فولادی که در ایران تولید شده است (با کیفیت روسی) به سه گروه تقسیم می شود: فولاد نوع A-1 ، فولاد نوع A-2 و فولاد نوع A-3.

فولاد A-۱ از نوع صاف و تصحیح و مقاومت تسلیم و قدرت ذخیره (تنش گسیختگی) به ترتیب دادن ۲۴۰۰ و ۳۶۰۰ کیلو کیلوگرم برزیل ممنوع است. فولاد A-2 از نوع آژدار با قدرت تسلیم ۳۴۰۰ و قدرت گرفتن ۵۰۰۰ کیلوگرم توسط برادران مدرسه ورزشی ، و فولاد A-3 از نوع آژدار با داشتن راحت تر چهارلیتر و قدرت گرفتن شخصی ۶۰۰۰ کیلوگرم برادرممتر مربع است.
از نظر تنوع قطر میلگردها نیز مجازات تولید کننده سازمان های ارائه شده است. [سیستم] روسی که در کارخانجات ذوب آهن اصفهان است ، می تواند با استفاده از میلگردها به قطر ۴۰ مینمتر را بخواهد.

فقط با استفاده از روش های مجاز و استفاده از مجوز برای جوشکاری میلگردها به حد مجاز جوشکاری فورجینگ سرور به سر میلگرد ، می توانید با استفاده از خدمات محدودی ، حرکتی را با استفاده از خدمات ویژه و معتبر خود در اختیار داشته باشید.

استفاده از میلگرد بدون عاج به عنوان میل گرد گرد حرتی
متأسفانه می توانید مهندسان با دلایل گوناگون خود را از این میلگردها به عنوان میلگردهای حرارتی در سقف امنیت بهره بجویند.

از این توجیه استفاده می کنید و می توانید راهنمایی های لازم را برای استفاده از عنوان به عنوان میلگرد حفظ کنید.

امّا می توان دید که در بند فوقالذکر آیین‌نامه کاملاً امکان پذیر است از این میلگرد را مشاهده کنید.

بنابراین می توانید با استفاده از عنوان به عنوان میلگرد حرارتی نوعی ارزیابی طراحی و اجرای عملی متداول را بخاطر داشته باشید.

 

Rebar (کوتاه برای نوار آرماتور) ، که به عنوان دسته تقویت کننده فولاد و تقویت فولاد شناخته می شود ، نوار فولادی یا مش سیم فولادی است که به عنوان وسیله تنش در بتن مسلح و سازه های سنگ تراشی تقویت شده برای تقویت و کمک به بتن تحت تنش استفاده می شود.

بتن تحت فشار زیاد است اما از مقاومت کششی ضعیفی برخوردار است. میلگرد مقاومت کششی سازه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. برای تقویت پیوند بهتر با بتن ، سطح میلگرد اغلب تغییر شکل می یابد.

متداول ترین نوع میلگرد ، فولاد کربن است که به طور معمول از میله های گرد داغ با الگوهای تغییر شکل تشکیل شده است. انواع دیگر که به راحتی در دسترس هستند عبارتند از: فولاد ضد زنگ ، و میله های کامپوزیت ساخته شده از الیاف شیشه ، فیبر کربن یا الیاف بازالت.

میله های تقویت کننده فولاد همچنین می تواند در یک رزین اپوکسی پوشش داده شود که برای مقاومت در برابر اثرات خوردگی بیشتر در محیط های نمکی دریایی ، بلکه از سازه های مبتنی بر زمین استفاده می شود. نشان داده شده است که بامبو جایگزین مناسبی برای آرماتور فولاد در ساخت بتن است.

این انواع جایگزین تمایل به گرانتر بودن دارند یا ممکن است از خواص مکانیکی کمتری برخوردار باشند و از این رو بیشتر در ساخت و سازهای ویژه مورد استفاده قرار می گیرند که خصوصیات بدنی آنها از عملکرد خاصی برخوردار است که فولاد کربن آن را تأمین نمی کند. فولاد و بتن دارای ضرایب انبساط حرارتی مشابه هستند ، بنابراین یک عضو بتن مسلح تقویت شده با فولاد با تغییر دما ، حداقل استرس را تجربه می کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button